В цій статті хочу розповісти про тонкощі вибору обладнання для Відеонагляду, щоб ви могли зорієнтуватись яке обладнання вам необхідно.
 
Отож, ви маєте дати відповідь на наступне:
1) Зображення зі скількох місць (точок) вам потрібно – бачити.
2) Камера (чи камери) повинна бути статичною, роботизованою чи статична + роботизована ?
3) Чи плануєте розширювати систему відеонагляду (бачити додаткові місця) в майбутньому.
4) Як довго плануєте зберігати відео архів.
5) Перегляд online зображення та відео архіву, буде здійснюватись лише локально (там де встановлено камеру чи камери) чи буде необхідно переглядати через мережу Інтернет з будь-якої точки світу зображення.
6) Сума яку ви готові витратити на купівлю обладнання.
7) Купівля та побудова системи відеонагляду буде реалізовуватись відразу чи буде розділена на етапи.
 
Відповідь на пункт № 1, може бути: 1-на, 2-ві або скільки завгодно камер, тут вирішувати лише вам.
 
Відповідь на пункт № 2, вирішивши скільки камер вам необхідно, дальше ми маємо визначитись які вони повинні бути: статичного зображення або чи плануєте керувати їх рухом право-ліво на всі 360 °.
Чим відрізняються камери статичного зображення від роботизованих ви можете ознайомитись в статті: Яка різниця між статичними та роботизованими камерами.
Звичайно, може бути поєднання 2-х типів камер: статичного зображення з роботизованими.
Як будувати таку систему та яка від неї вам користь ви можете ознайомитись в статті: Поєднання камер з статичним зображенням та роботизованих.
 
Відповідь на пункт № 3, відповідь на питання майбутнього розширення системи відео нагляду, в кожного індивідуальне і тут загальної поради не існує (тому що в багатьох випадках все впирається в додаткові витрати, та в необхідність добудовування системи).
Якщо ви переконані що вам буде достатньо лише 1-ї відеокамери для вирішення якогось конкретного завдання або ви готові обслуговувати в майбутньому декілька камер які не будуть мати єдиного централізованого управління, тоді вам підійде варіант: Відеокамера з власною картою пам’яті.
Якщо можливе подальше розширення системи відеоспостереження, тоді потрібно вибирати варіант коли камера чи в майбутньому камери будуть мати єдиний пристрій (відео реєстратор) який керуватиме їх роботою, зберігати відео зі всіх камер на одному диску, обслуговування єдиної системи набагато легше ніж декількох автономних.
Відповідь на пункт № 4, збереження записаного відео в архіві має бути таким щоб ви точно були впевнені що знайдете потрібний момент.
– Мінімальний термін збереження відео архіву: 14-ть днів;
– Рекомедуємо, Оптимальний термін збереження відео архіву: 30-ть днів;
– Максимальний термін збереження відео архіву: залежить від конкретного поставленого завдання;
 
Відповідь на пункт № 5, з впровадженням в нашій країні технологій передачі даних 3G та 4G перегляд online зображення чи відео архіву з камер (з хорошою якістю та без затримок з відображенням) став звичним та дуже поширеним явищем.
Але і в цьому випадку є свої нюанси з налаштуванням обладнання, а саме:
Якщо система побудована на декількох автономних камерах (які не мають нічого спільного, або майже нічого) то прийдеться дані камери об’єднувати в одну інтернет мережу, або підключати для кожної камери свій інтернет (в залежності від ситуації).
Також необхідно буде до клієнтської програми що забезпечує перегляду відео на смартфоні додавати кожну камеру окремо.
У випадку з 1-ю камерою або системою ”серцем” якої є відео реєстратор, робота трохи полегшується бо ми налаштовуємо 1-н пристрій, 1-н інтернет, 1-не джерело відео з якого програма виводить зображення на ваш смартфон.
 
Відповідь на пункт № 6, у вище написаному ви ознайомились з основними питаннями щодо вибору обладнання та його конфігурацією.
І закономірно що зі збільшенням побажань, виростає вартість побудови відео нагляду.
Тому необхідно шукати компроміс між бажаннями та фінансовими можливостями.
Краще зорієнтуватись як можна побудувати необхідну вам систему за адекватні кошти, допоможуть фахівці нашої компанії.
 
Відповідь на пункт № 7, також не менш важливим є відповісти на питання термінів купівлі та побудови системи відео нагляду.
Практикуються наступні варіанти поділу, на етапи побудови:
1) Купляються та монтуються необхідні кабелі до відповідних місць розташування камер. Даний варіант підходить на етапі ремонту: квартири приватного будинку або промислової будівлі.
2) Коли ремонтні роботи завершені, купляються та встановлюються камери, в комплексі налаштовується (під бажані параметри) робота всієї системи відео нагляду.
У випадку необхідної термінової побудови системи або коли не має нюансів з коштами, практикується швидка побудова відеонагляду: Купили – Встановили – Налаштували.
 
Для більш детальнішої інформації щодо: побудови відео нагляду, вибору камер та інших необхідних компонентів, зверніться до наших фахівців.