Концепція Багатопотоковості використовється в цифрових відеореєстраторів для зменшення навантаження при віддаленому перегляді відео зображення.

Сьогодні, ця технологія використовується в відеореєстраторах, відеосерверах, IP камерах у всіх відомих виробників.
В даній технології :
– Основний потік (MAIN STREAM) служить для передачі відео з максимальною якістю.
– Додатковий потік (SUB STREAM) має меншу роздільну здатність, іноді і кількість кадрів.
Розглянемо детальніше:
 
ОСНОВНИЙ ПОТІК
Основний потік (також його називають Головним або MAIN STREAM), він використовує максимальну роздільну здатність з відеокамер. Ідеальне відображення записується на жорсткий диск відеореєстратора в реальному часі: 24, 30 або 60 кадров / секунду.
Відображення Основного потоку з камери ми можемо побачити, коли на екрані системи відео спостреження буде розгорнута картина з вибраною камерою на весь екран.
ДОДАТКОВИЙ ПОТІК
Додатковий потік (також його називають Субпотік або SUB STREAM) – має більш низьку якість зображення, спеціально створену, щоб знизити навантаження на відеореєстратор чи локальну або інтернет мережу.
Стандартні розширення для субпотоку: QCIF, CIF, 2CIF, DCIF, 4CIF (D1).
Сучасні реєстратори можуть автоматично підібрати відповідне розширення у відповідності з розширенням дисплея вашого смартфона, при цьому кількість кадрів і бітрейт субпотоку можуть змінюватися в залежності від пропускної здатності вашого інтернет-каналу.
 
ТРІЙНИЙ ПОТІК
Також існують IP-камери та відеореєстратори які підтримують Три потоки.
Потрійний відеопотік означає, що IP-камера відеоспостереження або відеореєстратор може одночасно виводити три різні відеопотоки, кожен з яких може бути налаштований на різне розширення, частоту кадрів, бітрейт і кодек стиснення.
Що нам це дає? Все дуже просто, потрійний потік надає користувачеві велику гнучкість, дозволяючи одночасно транслювати різні відеопотоки даних, кожен з яких для конкретної потреби.
 
Застосування Трійного потоку в відеоспостереженні.
Повторимось:
– Основний потік.
Забезпечує – Максимальну якість при перегляді деталей зображення при online моніторингу та при записі для відео архіву.
– Додатковий потік.
Забезпечує – відалений перегляд з мобільних пристроїв, а також для відображення відеопотоку в багатокамерному режимі на робочому місці оператора (на реєстрацію події).
– Третій потік.
Налаштовується на ваш вибір, наприклад: максимальна якість і низьке значення fps (4-5 к / с) або низька якість в реальному часі.