На цій сторінці представлена інформація у формі “шпаргалок” щоб електрики які вже мають досвід роботи з електричною напругою та люди яким цікава дана тема – могли швиденько пригадати інформацію яка вам потрібна.

Провідник – Автоматичний вимикач – Потужність

В даній таблиці наведені значення Провідників їх відповідні номінали для Автоматичних вимикачів та значення Потужностей які ви отримаєте в кінцевому результаті.

Переріз МІДНОГО кабеля та його Номінально – Допустимий струм

В даній таблиці наведені номінально – допустимі значення електричного струму який може протікати по Мідному провіднику певного перерізу та при відповідній електричній напрузі.

Переріз АЛЮМІНІЄВОГО кабеля та його Номінально – Допустимий струм

В даній таблиці наведені номінально – допустимі значення електричного струму який може протіками по Алюмінієвому провіднику певного перерізу та при відповідній електричній напрузі.

Автоматичний вимикач та його Номінальне навантаження

В таблиці представлено дані про те, який автоматичний вимикач потрібно використовувати при певних розрахункових потужностях на кабельних лініях (потужність, кВт для 3-х фаз що наведено в даній таблиці розраховується шляхом додавання усіх потужностей з 3-х фаз).

Схеми заземлення

На рисунку представляю вашій увазі існуючі схеми заземлення що використовуються в тій чи іншій ситуації при виконнанні будівельно електричних робіт.

TN-C => нульовий та захисний провідники, об’єднані в єдиний PEN провідник, та ідуть від Трансформаторної підстанції до кінцевого користувача – одним провідником.
При такій системі в користувача заземлення – відсутнє.
 
TN-S => нульовий та захисний провідники, розділені та ідуть від Трансформаторної підстанції до кінцевого користувача – окремими провідниками.
При такій системі в користувача заземлення – наявне.
 
TN-C-S => нульовий та захисний провідники, об’єднані в єдиний PEN провідник, та ідуть від Трансформаторної підстанції до Ввідного Розподільного Пристрою (ВРП) будинку – одним провідником.
В середені ВРП відбувається розділення PEN провідника на Нульовий (N) та Захистний (PE) провідник. ї
Від ВРП дані провідники до кінцевого користувача приходять окремо.
При такій системі в користувача – портібне повторне заземлення.
 
TT => лише нульовий провідник надходить з Трансформаторної підстанції до Ввідного Розподільного Пристрою (ВРП), кінцевого користувача необхідно окремо заземляти.
При такій системі в користувача заземлення – наявне.
 
TI => лише нульовий провідник надходить з Трансформаторної підстанції до Ввідного Розподільного Пристрою (ВРП), кінцевого користувача необхідно окремо заземляти.
При такій системі в користувача заземлення – наявне.

Напруги в 3 – х Фазній Електромережі

Наведене зображення показує яким чином вимірювати номінали напруги в 3-х фазній електромережі.

Схеми підключення обмоток: Зірка – Трикутник

Зображення на якому представлено умовний вигляд обмоток трансформатора чи електро двигуна та яким чином потрібно їх з’єднувати по схема Зірка чи Трикутник.
А також наведено точку Нейтралі (Нуля) для підключення нульового провідника для електромережі, при підключенні по схемі Зірка.

Маркування силових провідників в Електромережі 380 Вольт

Стандатр по маркуванню та підключенню провідників – ліній, силового електро обладанння

Маркування кабелів 220 – 380 Вольт

Стандартне – Рекомендоване маркування по кольорах провідників для їх подальшого підключеня в електромережах 220 – 380 Вольт.

Типи електричних кабелів

Деякі типи кабелів та їх назви що використовують в здійсненні електромонтажних робіт.

Болтове з’єднання мідного та алюмінієвого кабелів

Рекомендований – обов’язковий, спосіб з’єднання мідного та алюмінієвого дротів в електропроводках (за відсутністю якихось інших для цього спеціальних зажимів чи клем).

Методи з’єднання електричних кабелів

Типи електричних з’єднань мідних дротів за їх надійністю (зліва найнадійніші методи – а зправа слабші методи з’єднання).

Рекомендований стандарт підключення контактів в розетці

Рекомендований спосіб підключення електричний дротів в розетці 220 Вольт.

Розмір монтажної коробки 60х70 мм. та вимикача або розетки

Наглядне представлення розмірів поглибленої монтажної коробки та вимикача чи розетки.

Рекомендовані розміри: висоти – відступи в електромонтажі

Рекомендовіне розміщення електричних кабелів та електро інсталяції при виконанні електромонтажних робіт в квартирах чи приватних будинках.

Принцип роботи: прохідного вимикача

У вимкненому стані контакти (та кнопки) вимикачів знаходяться: в різних положеннях. Щоб ввімкнути осваітлення необхідно щоб контакти (та кнопки) вимикачів знаходилися: в одному положенні.

 

Схема комутації 3-х фазного мотора: Зірочка – Трикутник

Підключення по схемі зірочка: одні з контактів 3-х обмоток двигуна повинні бути об’єднані металевими пластинами, а до інших кінців обмоток підключаються 3-ри провідники напруги.
Підключення по схемі трикутник: металевими пластинами “вертикально” з’єднується – початок 1-ї обмотки двигуна з кінцем 2-ї обмотки, початок 2-ї обмотки з’єднується з кінцем 3-ї обмотки, початок 3-ї обмотки з’єднується з кінцем 1-ї обмотки двигуна. Напруга безпосередньо під’єднується до вертикальних з’єднуючих пластин.