Комутатор (англ. Switch) – пристрій, призначений для з’єднання декількох вузлів комп’ютерної мережі в межах одного або декількох сегментів мережі.
Купляючи меревий комутатор для локальної мережі чи читаючи технічну літературу ви гарантовано стикались з такими фразами як:
Комутатор 1-го рівня (L1).
Комутатор 2-го рівня (L2).
Комутатор 3-го рівня (L3).
У цьому випадку мова ведеться про рівні в мережевий моделі OSI.
Ось я і розказав про Комутатор рівня: L1, L2, L3, L4 якщо у вас залишились питання, напишіть до нас або зателефонуйте
Комутатор рівня L1 – це пристрій, що працює на фізичному рівні, дані пристрої в принципі «не розуміють» нічого про дані, які передають, і працюють на рівні електричних сигналів – сигнал прийшов, та передається далі. До таких пристроїв відносяться так звані «хаби», які були популярні на зорі становлення Ethernet-мереж, сюди ж відносяться найрізноманітніші репітери, повторювачі.
 
Комутатор рівня L2 – працюють на канальному рівні і виконують фізичну адресацію. Робота на цьому рівні виконується з кадрами, або як іноді ще називають «фреймами». На цьому рівні немає ніяких ip-адрес, пристрій ідентифікує одержувача і відправника тільки по MAC-адресу і передає кадри між ними. Такі пристрої як правило називають комутаторами, іноді уточнюючи, що це «комутатор рівня L2».
 
Комутатор рівня L3 – працюють на мережевому рівні, який призначений для визначення шляху передачі даних, і розуміють ip-адреси пристроїв, визначають найкоротші маршрути.
Комутатор 3-го рівня подібно комутатору 2-го рівня захоплює всі кадри своїми портами незалежно від їх МАС-адрес, а потім ухвалює рішення щодо комутації або маршрутизації кожного кадра.
Якщо кадр має МАС-адресу призначення, відмінну від МАС-адреси порту 3-го рівня, то цей кадр комутується.
Якщо ж кадр спрямований безпосередньо МАС-адресі якого-небудь порту 3-го рівня, то він маршрутизуєтся.
Комутатор 3-го рівня, крім статичної маршрутизації, може підтримувати динамічні протоколи маршрутизації.
Пристрої цього рівня відповідають за установку різного типу з’єднань (PPPoE і тому подібних). Ці пристрої зазвичай називають маршрутизаторами, хоча часто говорять і «комутатор рівня L3».
 
Комутатор рівня L4 – відповідають за забезпечення надійності передачі даних. Це, скажімо так, «просунуті» комутатори, які на підставі інформації з заголовків пакетів розуміють приналежність трафіку різних додатків можуть приймати рішення про перенаправлення такого трафіку на підставі цієї інформації. Назва таких пристроїв конкретно не вказана, іноді їх називають «інтелектуальними комутаторами», або «комутаторами L4».