Для чого потрібен відеореєстратор ?
Основне завдання відеореєстратора – це отримувати зображення з необхідної кількості камер відеоспостереження, записувати його у власну пам’ять та відображати відео архів.
Додатковими завданнями є – Передавання відеозображення в мережу інтернет для його подальшого віддаленого перегляду.
 
Характеристиками відеореєстатора є:
 
Кількість камер – це максимальне число, яке вказує скільки камер може бути підключо до самого відеореєстратора.
 
POE виходи – цей параметр вказує чи виходи для підключення камер (Lan порти) також паралельно передають напругу разом з відео даними по одному UTP кабелю чи ні.
 
Формати online  відтворення зображення – цей параметр вказує в яких форматах відеореєстратор може виводити зображення для режиму online перегляду.
 
Формат відео стиснення – існує два типи стиснення відео: покадрове та потокове.
До покадрового відноситься – MJPEG, сьогодні він практично не застосовується через малоефективність, а також через можливість простого монтажу і редагування запису (найчастіше таке відео в якості доказу обставин події в судах не розглядають).
Тому в сучасних відеореєстраторах застосовують запис потокового відео з відповідними алгоритмами стиснення.
Найбільш поширеними є наступні формати стиснення:
MPEG-4 – менш ефективний, ніж H.264, але потребує менших вимог до «заліза» відеореєстратора.
H.264 – здебільшого популярний формат стиснення, і, відповідно, застосовується на реєстраторах рівня не нижче середнього-початкового, а також на реєстраторах топ-рівнів.
H.264 + –найпрогресивніший формат стиснення що використовується у відеореєстраторах середнього та топ-рівнівта вимагає досить потужного відеопроцесора для обробки даних.
Вхідна пропускна здатність кожна камера передає інформацію з певною швидкістю, залежно від ефективності пікселів: 1 Мп – 5 Мб / с, 2 Мп – 10 – Мб / с, 3 Мп – 15 Мб / с, 4 Мп – 20 Мб / с 5 Мп – 25 Мб / с.
Існують відеореєстратори з пропускною здатністю від 25 до 256 Мб / с.
Приклад: припустимо у нашому випадку потрібно 4 камери, для прикладу візьмемо по 1 Мп, значить потрібен реєстратор зі швидкістю передачі мінімум – 25 Мб / с.
Тож при виборі ”потужних” камер, вам потрібний – відповідний відеореєстратор.
 
Роздільна здатність при запису відео – це параматр вказує з якими розширеннями може записуватись відео в пам’ять відеореєстратора.
 
Максимальний підтримуваний об’єм пам’яті – вказує скільки дисків пам’яті (HDD чи SSD) підтримує відеореєстратор та якого максимального об’єму вони можуть бути (чим більше – тим краще: зайвим ніколи не буде).
 
Одночасне відтворення зображення з каналів – вказує тип формату та яка саме кількість камер буде відтворюватись на екрані монітора в online режимі в цьому форматі.
 
Вихідна пропускна здатність – цей параметр протилежний ”Вхідній пропускній здатності” і вказує максимальну швидкість з якою відео зображення зі всіх камер може транслюватися в мережу інтернет для подальшого його віддаленого перегляду.
 
Протоколи це мережеві протоколи в локальної комп’ютерній мережі з якими працює відеореєстратор при обміні даними.
 
Мережеві інтерфейси – вказує кількість портів стандарту RJ-45 для підключення до локальної комп’ютерної мережі, та максимальну швидкість при обміні даними.
 
Кількість віддалених підключень вказує яка можлива максимальна кількість зовнішніх підключень ”Клієнтів” для паралельних перегляду відео зображення.
 
Відео виходи Цей параметр вказує які у відеореєстратора є вбудовані інтерфейси для підключення екранів – дисплеїв.
 
Аудіо вихід – вказує чи відеореєстратор має має вбудований аудіо роз’єм для відтворення звуку з камер.
 
USB інтерфейси – Цей параметр вказує скільки USB виходів є вбудовано в корпусі відеореєстратора, для паралельного підключення: мишки та флешок (на які може здійснюватись архівування відео).