Для чого потрібен відеореєстратор ?
Основне завдання відеореєстратора – це отримувати зображення з необхідної кількості камер відеоспостереження, записувати його у власну пам’ять та відображати відео архів.
Додатковими завданнями є – Передавання відеозображення в мережу інтернет для його подальшого віддаленого перегляду.
Характеристиками відеореєстатора є:
✓ Кількість камер – це максимальне число, яке вказує скільки камер може бути підключо до самого відеореєстратора.
✓ POE виходи – цей параметр вказує чи виходи для підключення камер (Lan порти) також паралельно передають напругу разом з відео даними по одному UTP кабелю чи ні.
✓ Формати online відтворення зображення – цей параметр вказує в яких форматах відеореєстратор може виводити зображення для режиму online перегляду.
✓ Формат відео стиснення – існує два типи стиснення відео: покадрове та потокове.
До покадрового відноситься – MJPEG, сьогодні він практично не застосовується через малоефективність, а також через можливість простого монтажу і редагування запису (найчастіше таке відео в якості доказу обставин події в судах не розглядають).
Тому в сучасних відеореєстраторах застосовують запис потокового відео з відповідними алгоритмами стиснення.
Найбільш поширеними є наступні формати стиснення:
MPEG-4 – менш ефективний, ніж H.264, але потребує менших вимог до «заліза» відеореєстратора.
H.264 – здебільшого популярний формат стиснення, і, відповідно, застосовується на реєстраторах рівня не нижче середнього-початкового, а також на реєстраторах топ-рівнів.
H.264 + –найпрогресивніший формат стиснення що використовується у відеореєстраторах середнього та топ-рівнівта вимагає досить потужного відеопроцесора для обробки даних.
✓ Вхідна пропускна здатність – кожна камера передає інформацію з певною швидкістю, залежно від ефективності пікселів: 1 Мп – 5 Мб / с, 2 Мп – 10 – Мб / с, 3 Мп – 15 Мб / с, 4 Мп – 20 Мб / с 5 Мп – 25 Мб / с.
Існують відеореєстратори з пропускною здатністю від 25 до 256 Мб / с.
Приклад: припустимо у нашому випадку потрібно 4 камери, для прикладу візьмемо по 1 Мп, значить потрібен реєстратор зі швидкістю передачі мінімум – 25 Мб / с.
Тож при виборі ”потужних” камер, вам потрібний – відповідний відеореєстратор.
✓ Роздільна здатність при запису відео – це параматр вказує з якими розширеннями може записуватись відео в пам’ять відеореєстратора.
✓ Максимальний підтримуваний об’єм пам’яті – вказує скільки дисків пам’яті (HDD чи SSD) підтримує відеореєстратор та якого максимального об’єму вони можуть бути (чим більше – тим краще: зайвим ніколи не буде).
✓ Одночасне відтворення зображення з каналів – вказує тип формату та яка саме кількість камер буде відтворюватись на екрані монітора в online режимі в цьому форматі.
✓ Вихідна пропускна здатність – цей параметр протилежний ”Вхідній пропускній здатності” і вказує максимальну швидкість з якою відео зображення зі всіх камер може транслюватися в мережу інтернет для подальшого його віддаленого перегляду.
✓ Протоколи – це мережеві протоколи в локальної комп’ютерній мережі з якими працює відеореєстратор при обміні даними.
✓ Мережеві інтерфейси – вказує кількість портів стандарту RJ-45 для підключення до локальної комп’ютерної мережі, та максимальну швидкість при обміні даними.
✓ Кількість віддалених підключень – вказує яка можлива максимальна кількість зовнішніх підключень ”Клієнтів” для паралельних перегляду відео зображення.
✓ Відео виходи – Цей параметр вказує які у відеореєстратора є вбудовані інтерфейси для підключення екранів – дисплеїв.
✓ Аудіо вихід – вказує чи відеореєстратор має має вбудований аудіо роз’єм для відтворення звуку з камер.
✓ USB інтерфейси – Цей параметр вказує скільки USB виходів є вбудовано в корпусі відеореєстратора, для паралельного підключення: мишки та флешок (на які може здійснюватись архівування відео).