Якщо ви плануєте придбали камеру для відеоспостереження або декілька, одне з перших завдань, над чим прийдеться подумати при проектуванні системи це – як організувати їм електроживлення.

Це питання не таке вже й просте: якщо ви просто придбаєте перший – ліпший блок живлення, згодом може виявитися, що його потужності недостатньо для ефективного постачання струму камерам, і вони будуть працювати з перебоями (в ночі можуть відключатися).

Як же правильно обрати блок живлення для камери ?


Якщо у вас встановлена тільки одна камера, то, скоріш за все, для неї ідеально підійде блок живлення 12 В 1А.

Чому саме такий? Давайте розберемося!

Практично всі сучасні відеокамери розраховані на напругу 12 В – таку ж напругу забезпечує і цей блок живлення.
Скільки струму споживає камера, залежить від того, чи мова йде про вуличну камеру, чи про таку, яка використовується в приміщенні.

– Вулична камера з ввімкненою інфрачервоною підсвіткою у вечірній час споживає приблизно 500 мА: звісно, чим потужніша її підсвітка, тим більше споживання струму.
– Камери без підсвітки, встановлені у приміщенні, споживають від 250 до 300 мА.

Але коли ви обираєте блок живлення, слід зробити вибір на користь варіанта «із запасом», оскільки існує ризик значної втрати струму на дротах, особливо малого перерізу або коли велика кількість кабелю.
Саме тому варто про всяк випадок взяти блок живлення з показником Струму удвічі більше і для камери, що споживає 500 мА, а саме обрати блок живлення зі струмом 1 А.
Якщо ж ви встановлюєте не одну камеру спостереження, а відразу кілька і бажаєте купити тільки один блок живлення для всіх, тоді вам потрібно додати їх показники споживання струму.
Скажімо, якщо у вас будуть 3-ри зовнішні камери, які споживають по 500 мА, і 1-на внутрішня, що споживає 300 мА, то:
500 х 3 + 300= 1800 мА. (споживання струму камерами відеоспостереження).
Звісно, ви не будете купувати їм блок живлення на 1,8 А, а візьмете із запасом тобто – 2,5 або 3 А.

Блок живлення камер найчастіше розміщують біля відеореєстратора. Але якщо камери віддалені від відеореєстратора на значні відставні, слід врахувати, що прокладений до них дріт має певний ”опір” і при великому ”опорі” буде певне падіння напруги що в свою чергу призведе до збільшення споживання струму.

Тут є 3-ри варіанти вирішення:
1) Слід заздалегідь прорахувати падіння напруги на кабелі живлення відеокамери ще до її монтажу та обрати кабель правильно.
2) Придбати для кожної камери окреме джерело живлення, розмістивши його безпосередньо біля неї.
3) Купити блок живлення ще з деяким запасом по струму.

Який варіант вибрати залежить від конкретної ситуації та умов встановлення системи відеоспостереження.